www.autokatalogs.lv

Jaunumi un akcijas

“Webasto” HEPA filtrs
“Webasto” HEPA filtrs
26.01.2022.
no vīrusiem brīvam transportam un koplietošanas telpām

2022. gads ir uzņēmuma “KG Knutsson” un zīmola “Webasto” sadarbības 50. gads. Sadarbība vienmēr bijusi produktīva un interesanta, jo zīmols pastāvīgi strādā pie inovatīviem un pasaules izaicinājumiem atbilstošiem risinājumiem. Pateicoties šai sadarbībai tagad, pandēmijas apstākļos, arī mēs saviem klientiem varam piedāvāt “Webasto” HEPA H14 filtru, ko var uzstādīt mikroautobusos, operatīvajam un dažādam speciālajam transportam.   

Pandēmija ir mainījusi priekšstatu un izpratni par to, kas ir tīrs gaiss telpā. Tagad ar to mēs saprotam ne vien izvēdinātas telpas, bet arī tādas, kas būtu brīvas no vīrusiem un baciļiem. Pandēmijas dēļ esam bijuši spiesti meklēt dažādus risinājumus, lai darba un mācību telpas būtu epidemioloģiski droša vide. 

Slēgtās telpās, tās regulāri vēdinot, epidemioloģiski drošu vidi ir salīdzinoši viegli radīt. Taču transports joprojām ir “vājais posms”, jo nelielā telpā vienlaicīgi diezgan tuvu atrodas vairāki cilvēki. Laikapstākļu un citu iemeslu dēļ vēdināšana bieži nav iespējama. 

Nīderlandes uzņēmums TNO ir veicis pētījumu attiecībā uz gaisa kvalitātes atšķirībām vienas stundas brauciena laikā starppilsētu autobusā un autobusā, kas kursē maršrutā pilsētā. Pētītas tika dažādas tehnoloģijas. Secinājums - pasīva HEPA filtra lietošana nenodrošina vēlamo efektu. Ir nepieciešams nodrošināt aktīvu gaisa cirkulāciju cauri filtram. "”Webasto” H14 klases HEPA filtri spēj noķert 99.995 procentus daļiņu izmērā līdz 0.3 μm. Tas atbilst sterilu medicīnas telpu standartam, ko šis filtrs tagad spēj nodrošināt sabiedriskajā transportā,” skaidro “Webasto” Ražošanas vadītājs Tobias Maiers. 

“Webasto” piedāvātais risinājums ir gaisa filtrs HFT 300. Filtra priekšrocība ir, ka tas spēj darboties neatkarīgi no transportlīdzekļa gaisa kondicionēšanas sistēmas. Filtram ir vajadzīga tikai atsevišķa 12 V strāvas pieslēgumvieta, līdz ar to uzstādīšana nav sarežģīta. Transportlīdzeklī filtrs var tikt ievietots horizontāli vai vertikāli - viss atkarīgs no telpas izmēra. Filtra darbības princips - tas spēj apstrādāt lielu gaisa daudzumu, kas tiek iesūknēts, bet tikai neliela daļa tiek izpūsta atpakaļ telpā. HEPA filtram tāpat kā putekļusūcēja filtram ir noteika caurlaidība, cik tas spēj izpūst gaisu atpakaļ. Taču HEPA filtrs saglabā augstu filtra caurlaidību, nezaudējot filtrācijas funkciju.

Sākotnēji “Webasto” HEPA H14 filtrus piedāvāja tikai operatīvajiem transportlīdzekļiem, taču tagad tie ir pielāgoti lietošanai gan citos transportlīdzekļos, gan telpās, kur apgrozās daudz cilvēku, piemēram, ārstu kabinetos un viesnīcu koplietošanas telpās. 

1972. gada 27. aprīlī jeb tieši pirms 50 gadiem “KG Knutsson” uzņēmuma dibinātājs Knuts-Gerans Knutsons un “Webasto” uzņēmuma pārstāvis Verners Bērs parakstīja vienošanos, kas ir bijusi pamats ilgstošai un veiksmīgai sadarbībai. Mēs “KG Knutsson” esam lepni par to, ka šīs sadarbības rezultātā spējam saviem klientiem vienmēr piedāvāt inovatīvus un noderīgus risinājumus.

 

 

Atpakaļ